Mikro piny a šroubky

V nabídce Medipac jsou také titanové piny a mikro šroubky vyrobené z čistého titanu Grade 5 (Ti-6AI4V)

Titanové piny

  • komfortní zasazení do tkáně díky nízkému profilu hlavičky pinu
  • mikro zářezy dopomáhají k vynikající fixaci v kosti
  • autoklávovatelné
  • délka 3 mm a 5 mm
  • 10 ks v balení

Titanové mikro šrouby

  • cylidrická hlavička
  • délka šroubku 4 mm, průměr 1,5 mm, průměr hlavičky 2,5 mm
  • samořezné závity – předvrtání je nutné
  • mimořádná stabilizace, fixace membrány
  • 5 ks v balení

titanové mikro šroubky

K pinům a mikro šroubkům jsou k dispozici i potřebné aplikační nástroje

aplikační nástroj na mikro piny

NÁVOD K POUŽITÍ


MIKRO PINY a MIKRO ŠROUBY

Popis – Mikro piny

Mikro Piny jsou k dispozici ve dvou délkách: 3 mm a 5 mm. Délka 3mm se doporučuje pro většinu aplikací, zatímco 5 mm mikro piny poskytují větší stabilitu v případě velmi měkké kosti. Speciální konstrukce mikro pinů s mikro zářezy zaručuje lepší fixaci membrány a zjednodušuje odstranění pinů pomocí speciálního nástroje. Piny mají šestihrannou hlavičku 0,88 mm pro snadné odstranění.

Popis – Mikro šrouby

Mikro šroubky jsou samořezné a jsou vyrobeny z nízko profilové titanové slitiny s hlavičkami o průměru Ø 1.5 a Ø 2,5 mm, a pro stabilní a jistou aplikaci mají vnitřní profil pro použití čtvercového nástroje (šroubováčku). Tato konstrukce zaručuje vynikající stabilitu mikro šroubů a minimalizuje riziko odpojení během fáze aplikace.

Aplikace

„Mikro šrouby a mikro piny pro maxilofaciální a zubní chirurgické použití“ zajišťují membránu ke kortikální kosti. Používají se také na titanové síťky, malé autologní a heterologní kostní štěpy.

Varování / preventivní opatření / interakce

Lékařské pomůcky“ Mikro šroubky a Mikro piny pro chirurgické použití“ jsou určeny k použití výhradně kvalifikovanými chirurgy  nebo zubními specialisty, kteří jsou certifikováni k výkonu praxe.
Vzhledem k malým rozměrům mikro šroubů a mikro pinů je nutný speciální nástroj (zavaděč) umožňující snadné uchopení během fáze vkládání i extrakce, čímž se odstraní technické chyby během chirurgického zákroku bez ohrožení zdravotního stavu pacienta.
Nadměrný mechanický tlak během vkládání či extrakce může způsobit poškození kosti.

Upozornění

Mikro šroubky a Mikro piny jsou jednorázové a nelze je opětovně použít. Opětovné použití by to mohlo způsobit infekci a není zaručena schopnost výrobku zachovat si původní technické vlastnosti.
Před použitím zkontrolujte, zda je obal neporušený; jinak není sterilita zaručena a před použitím je nutno nástroje sterilizovat. Postup sterilizace je popsán v následujícím odstavci.

Materiály

„Mikro šroubky a Mikro piny“ jsou vyráběny z titanu 5 (Ti-6AI4V ELI).

Sterilizace

„Mikro šroubky a Mikro piny“ se dodávají ve sterilním balení. Ujistěte se, že originální obal není poškozen. V případě poškození obalu nebo pozdějším použití otevřeného balení šroubky a piny resterilizujte. Sterilizujte párou v autoklávu při teplotě 121 ° C po dobu 15 minut nebo při teplotě 134 ° C po dobu 10 minut.

Použití – Mikro šrouby

Odkryjte část, kam budou aplikovány mikro šroubky a vytvořte požadované otvory s vrtáčkem při nízkém počtu otáček (500-700 otáček min-1).
Pilotní vrtáček musí mít průměr o 0,3-0,4 mm menší než průměr Mikro šroubku.
Mikro šroub může být umístěn a vyjmut pouze pomocí speciálního nástroje.

Použití – Mikro piny:

Odkryjte část, kam budou aplikovány Mikro piny, zapojte je již ve sterilním blistru pomocí speciálního nástroje (zavaděč) a opatrně ho přeneste do přednastaveného místa pomocí potřebných pomůcek. Chcete-li jej odstranit, použijte speciální šestihranný nástroj a chirurgické pinzety.

Home page –  na začátek